AO: Marach i Pavić nastavili pobjednički niz

Prvo mjesto na ATP race listi za London drže trenutno Marach i Pavić i već su najavili kandidaturu za sudjelovanje.

Austrijanac Oliver Marach i naš Mate Pavić djeluju nezaustavljivo, a nova pobjeda nad Rohanom Bopannom i Edouardom Roger-Vasselinom bila im je 18. u nizu i 10. u ovoj godini, što im je donijelo četvrtfinale prvog Grand slama sezone Australian Opena.

Čvrsto su ušli Pavić i Marach u meč, sigurni su bili na svojoj servi i fenomenalno odigrali kod rezultata 2:2. Napravili su velikih 0-40 i iskoristili odma prvu break priliku, a na koncu su iskoristili drugu set loptu na svome servisu za 6:4 u prvom setu. U otvaranju drugog seta Bopanna i Roger-Vasselin dva puta spašavaju svoje servise, da bi došli do breaka i prednosti od 3:1, zatim ponovo spašavaju čak 3 vezane prilike za obrat i drže prednost do servis gema koji bi im donio set, međutim Pavić i Marach se vraćaju u igru i odvode set u 13. igru. Bilo je zanimljivo u tie breaku, nijedan par nije uspio povezati oba poena na svom servisu, a na koncu su Indijac i Francuz bili uspješniji. Imali su Pavić i Marach kod 2:1 u trećem setu još jednom 3 vezane break lopte, nisu uspjeli doći do obrata, ali što nisu uspjeli tada napravili su kod vodstva 4:3 i potom mirno završili meč bez izgubljenog poena.

Pavić i Marach imali su osam aseva uz dvije dvostruke pogreške, a Bopanna i Roger-Vasselin imali su obrnutu statistiku sa dva asa i osam dvostrukih. U winnerima su također bili bolji 31:25, kao i u ukupno osvojenim poenima 105:96.

U četvrtfinalu će austrijsko-hrvatska kombinacija igrati protiv Novozelanđanina Marcusa Daniella i Britanca Dominica Inglota koji su bili uspješniji od Hansa Podlipnik-Castilla i Andreja Vasilevskog sa 6:4 i 6:3.

Marach/Pavić – Bopanna/Roger-Vasselin  6:4, 6:7, 6:3