NAJNOVIJE VIJESTI

AO: Maria Sharapova izbacila 14. tenisačicu svijeta i osigurala treće kolo

Ruskinja se ponovno vratila u staru formu.

Maria Sharapova se plasirala u treće kolo prvog Grand Slam turnira ove sezone, Australian Opena. U meču drugog kola pobijedila je Latvijku Anastasiju Sevastovu 6:1 i 7:6.

Ruska tenisačica u prvom je setu bila nemilosrdna. Po dva puta je oduzela servis protivnici i iskoristila drugu set loptu za vodstvo od 6:1 nakon svega 24 minute.

U drugom setu Latvijka, inače 14. tenisačica svijeta i 15. nositeljica turnira, ipak pokazuje zašto je blizu deset najboljih na svijetu. Iako joj je MaSha oduzela servis za 1-0, Sevastova se automatski rebreakom vratila u meč. Do kraja seta izmjenjivala su se oduzimanja servisa. Obje tenisačice još su napravile po dva breaka, prije nego je set ušao u tie-break. U njemu se bolje snašla Sharapova, trenutno 48. tenisačica svijeta i unatoč gubitku od 1-2, preokrenula je te osvojila trinaestu igru rezultatom 7-4 i upisala pobjedu za 83 minute igre.

U dvoboju trećeg kola igrati će protiv bolje iz dvoboja Njemice Angelique Kerber, 21. nositeljice i naše predstavnice, mlade Donne Vekić.