AO: Marin Čilić nakon preokreta izborio četvrtfinale

Naš najbolji tenisač svladao je desetog nositelja.

Marin Čilić uspješno je preskočio još jednu prepreku na prvom Grand Slam turniru ove sezone, Australian Openu. Najbolji hrvatski tenisač je nakon tri sata i 30 minuta igre nakon preokreta sa 6:7, 6:3, 7:6 i 7:6 bio bolji od desetog nositelja, Španjolca Pabla Carreno-Buste.

Po jedan oduzeti servis s obje strane vidjeli smo u prvom setu pa je bila potrebna 13. igra da se sazna osvajač prvog seta. Bio je to Carreno-Busta, koji je u tie-breaku servirao odlično. Već na samom početku oduzeo je servis Čiliću, da bi osvajanje seta potvrdio s nova dva breaka za konačnih 7-2.

No, tada se Čilić budi. U drugom setu već pri rezultatu 1:1 radi break, kojeg ponovno radi u najboljem mogućem trenutku, pri rezultatu 5:3. Koristi svoju treću set loptu i izjednačuje u setovima na 1-1.

Treći set bio je još neizvjesniji od prvog. Oba tenisača po dva puta su oduzimala servis protivniku pa je ponovno tie-break odlučivao. U njemu, ovaj put, obrnuta priča. Pablo nije došao do nijednog boda te je Čilić s nevjerojatnih 7-0 osvojio tie-break, a ujedno i set.

Posljednji, četvrti set, šesti tenisač svijeta ponovno otvara na najbolji mogući način, breakom pri rezultatu 0:0, kojeg potvrđuje i ubrzo vodi 2:0. No, tada Španjolac pokazuje zašto je u deset najboljih nositelja. 11. tenisač svijeta oduzeo je servis Marinu pri rezultatu 3:2 te ga potvrdio i poveo sa 4:3. U konačnici ponovno je presuđivao tie-break, kojeg je Čilić osvojio rezultatom 7-3 te tako upisao pobjedu. U borbi za polufinale igrat će protiv boljeg iz susreta između Rafaela Nadala i Diega Schwartzmana. Nakon prvog seta Španjolac vodi sa 6:3.