AO: Martić pružila sjajan otpor Stephens

Stephens je u meču osvojila samo bod više od Petre.

Petra Martić/Getty Images

Hrvatska tenisačica Petra Martić poražena je u trećem kolu Australian Opena od osvajačice Wimbledona 2017. i finalistice Roland Garrosa prošle godine, Amerikanke Sloane Stephens.

Petra Martić – Sloane Stephens 6:7 6:7

Stephens je bila bolja u dva tie breaka, a naša Petra imala je prednost u oba seta no nije ju uspjela zadržati. Martić je u prvom gemu meča došla do breaka i kod vodstva 4:2 imala priliku za još jedan break, no Stephens se spasila i već u idućem gemu vratila break zaostatka. U tie breaku kod 5:5, Petra gubi servis i potom spašava set loptu na Stephensin servis, ali je Amerikanka napravila još jedan mini break i došla do seta.

U drugom setu Martić dolazi do breaka za 3:1, a Amerikanka se ekspresno vraća i zatim kod 5:5 dolazi do novog breaka i servira za meč. Petra se nije predalam uspjela se vratiti i izboriti još jedan tie break. 13. igra počela je bez dobivenog poena obje tenisačice na servisu do 3:3, Petra je ukupno izgubila pet svojih servisa, Sloane četiri i došla je do pobjede.

Iznimno izjednačen meč potvrđuje i statistika u kojoj je Stephens osvojila 81 bod, a Martić 80 bodova.