AO: Mate Pavić i Gabriela Dabrowski u finalu mješovitih parova!

Naš tenisač u paru s Kanađankom izbacio je treće nositelje.

Mate Pavić u paru s Kanađankom Gabrielom Dabrowski plasirao se u finale mješovitih parova na prvom Grand Slam turniru ove sezone, Australian Openu. Njih dvoje su u dva seta rezultatom 6:1 i 6:4 izbacili brazilsko-rusku kombinaciju Bruno Soares i Ekaterina Makarova za svega 59 minuta igre.

U prvom setu vidjeli smo apsolutnu dominaciju osmih nositelja. S dva brza breaka rezultat je ubrzo bio 5:0. Do kraja čista formalnost, 6:1 nakon samo 23 minute igre. Tome je vrlo vjerojatno kumovala i činjenica da je Ruskinja svega dva sata ranije igrala finale ženskih parova.

U drugom setu treći nositelji pružili su znatno bolji otpor. Bio je to izjednačen set sve do rezultata 3:3 kada naša kombinacija oduzima servis protivničkoj te ga potvrđuje, a zatim koristi prvu meč loptu za veliko slavlje.

U finalu će igrati protiv boljeg iz ogleda između Španjolke Martinez Sanchez i Brazilca Demolinera ili Mađarice Baboš i Indijca Bopanne.