AO: Mate Pavić lovi dvostruku krunu, nepobjediv je i u mixu

Pavić i Cabal kod tenisača, te Babos i Makarova kod tenisačica još uvijek su u igri za osvajanje dvostruke titule.

Fantastični hrvatski tenisač u igri parova Mate Pavić nakon odličnih igara u paru sa Austrijancem Oliverom Marachom i osvajanja turnira, te postavljanju rekorda nepobjedivosti odlično igra i u mixu sa Gabrielom Dabrowski, te se i tamo plasirao u četvrtfinale Australian Opena.

U osmini finala su Mate i Gabriela bili bolji od nizozemske kombinacije Demi Schuurs i Jean-Juliena Rojera sa 6:1 i 6:3. Odlično su otvorili prvi set i odmah u startu meča došli do prednosti 3:0 koju su čuvali, a u završnici seta još jednim breakom i podebljali. U drugom setu su također napravili dva breaka i došli do lagane pobjede za samo 52 minute igre.

U četvrtfinalu će Pavić i Dabrowski igrati protiv Johanne Larsson i Matwea Middelkoopa koji su sa 6:3 i 7:6 bili bolji od Casey Dellaque i Johna Peersa.

Franko Škugor i Amerikanka Vania King nisu uspjeli izboriti četvrtfinale, a bolji od njih bili su Timea Babos i Rohan Bopanna sa 6:4 i 6:4. Jedan break bio je dovoljan Babos i Bopanni za osvajanje prvog seta, imali su kod 5:4 Franko i Vania tri prilike za povratak, ali nisu uspjeli. Drugi set slično je zavrpio kao prvi, nakon breaka Babos i Bopanne, ponovo Franko i Vania nisu uspjeli iskoristiti tri vezane break prilike, a B i B su nakon toga mirno priveli meč kraju.

rezultati:

Gabriela Dabrowski / Mate Pavić – Demi Schuurs / Jean-Julien Rojer  6:1, 6:3

Vania King / Franko Škugor – Timea Babos / Rohan Bopanna  4:6, 4:6

Maria Jose Martinez / Marcelo Demoliner – Chan Hao Ching / Michael Venus 6:2, 6:1

Andrea Hlavackova / Edouard Roger-Vasselin – Nadiya Kichenok / Marcel Granollers  6:2, 7:5