AO: Mate Pavić sa Gabrielom Dabrowski osvojio svoj drugi ovogodišnji naslov!

Nevjerojatan uspjeh za Matu Pavića.

Hrvatski tenisač Mate Pavić u kombinaciji sa Gabrielom Dabrowski osvojio je i svoj drugi naslov na ovogodišnjem Grand Slam turniru Australian Openu. Njih dvoje su u finalu konkurencije mješovitih parova pobijedili Baboš i Bopannu nakon preokreta rezultatom 2:6, 6:4 i 11:9 nakon 70 minuta igre.

Mađarsko-indijska kombinacija bila je puno bolja na početku meča. U prvom setu nije dozvolila nijednu priliku za break protivnicima, a čak dva puta oduzela je servis našoj kombinaciji i povela sa 6:2.

Međutim, tada je uslijedio preokret. Pri rezultatu 3:3 u drugom setu dolazi do breaka, koji se kasnije i potvrđuje te drugom set loptom Dabrowski i Pavić izjednačuju na 1:1. U posljednjem setu Baboš i Bopanna imali su prednost od 7-9 i 9-8, no osmi nositelji uspjeli su preokrenuti i tu situaciju te stići do velike pobjede.