AO: Mertens izbacila Svitolinu i izborila polufinale!

Belgijka je iznenađujuća prva polufinalistica.

Australian Open ušao je u samu završnicu, a danas su pred nama prvi mečevi četvrtfinala. U prvom, Belgijka Mertens šokirala je četvrtu tenisačicu svijeta Elinu Svitolinu pobijedivši ju sa 6:4 i 6:0.

Prvi set bio je, u neku ruku izjednačen. Već pri rezultatu 1:1 37. tenisačica svijeta napravila je break, kojeg je potvrdila i pri rezultatu 4:2. Činilo se da će se Ukrajinka vratiti, nakon što je odmah napravila re-break i smanjila na 5:4, no Mertens je iskoristila prvu set loptu i osvojila prvi set.

U drugom setu nije bilo nikakvih dvojbi, za svega 33 minute Mertens je napravila tri breaka i zasluženo se plasirala u polufinale. U njemu će igrati protiv pobjednice susreta između Caroline Wozniacki i Carle Suarez Navarro.