AO: Nadal na Čilića, u četvrtfinalu i Dimitrov i Edmund

Saznali smo prve sudionike četvrtfinala.

Osim što je u najranije odigranom meču naš Marin Čilić nakon preokreta sa 6:7, 6:3, 7:6 i 7:6 pobijedio Pabla Carreno-Bustu i na taj način izborio četvrtfinale Australian Opena, danas je odigrano još tri meča prvog Grand Slam turnira ove sezone.

Čilićev protivnik u četvrtfinalu biti će Španjolac Rafael Nadal, koji je teže od očekivanog sa 6:3, 6:7, 6:3 i 6:3 svladao Argentinca Diega Schwartzmana. Jedan break pri rezultatu 4:3 bio je dovoljan za prvog igrača svijeta da osigura vodstvo. Drugi set ponudio je čak šest oduzetih servisa, prije nego je Argentinac u tie-breaku slavio sa 7-4. Ipak, Rafa je pokazao zašto je svjetski broj jedan i s tri oduzeta servisa u preostala dva seta stigao do pobjede.

Bugarin Dimitrov teškom mukom izbacio je Australca grčkih korijena, Nicka Kyrgiosa. Nakon točno tri sata i 30 minuta bilo je 7:6, 7:6, 4:6 i 7:6. Prvi set otišao je na stranu trećeg nositelja, nakon što prije tie-breaka nije bilo breakova. U drugom setu oba tenisača izgubila su po jedan servis, no 13. igra opet je otišla na stranu Bugarina. Jedan break bio je dovoljan da Australac osvoji treći set, no u četvrtom je Dimitrov ponovno imao više strpljenja i nakon još jednog tie-breaka izborio četvrtfinale.

Nakon preokreta Britanac Kyle Edmund izborio je četvrtfinale pobjedom nad Talijanom Seppijem. Nakon točno tri sata igre bilo je 6:7, 7:5, 6:2 i 6:3. U prvom setu breakova nije bilo, da bi 13. igru Seppi osvojio s dva uzastopna breaka kod rezultata 5-4. Jedan break kod 6:5 rezultata u drugom setu bio je dovoljan da 49. tenisač svijeta izjednači na 1-1 u setovima, da bi, slično kao i Nadal, u iduća dva seta tri puta oduzimao servis protivniku i stigao do zaslužene pobjede.

Preostale sudionike četvrtfinala saznat ćemo večeras i sutra ujutro, kada su na rasporedu i preostali susreti osmine finala.