AO: Nova pobjeda Marina Čilića

56 neprisiljenih greški napravio je Čilić.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u treće kolo Australian Opena. Čiliću je trebalo tri i pol sata kako bi apsolvirao mladog Amerikanca Mackenzie McDonalda.

Marin Čilić – Mackenzie McDonald 7:5 6:7 6:4 6:4

Marin je na startu meča došao do braka, ali mladi Amerikanac ekspresno se vratio i držao se do samo kraja seta kada Marin dolazi do breaka uoči 13. igre. Upravo ona donijela je McDonaldu osvajanje seta. U tri navrata se najprije spašavao od gubljenja servisa, da bi u tie breaku nadoknadio zaostatak od 4:0 i 6:3, a Marin je imao čak pet set lopti koje nije iskoristio. U četvrtom setu oba su tenisača loše igrala na svom početnom udarcu, a netipično za Marina bilo je gubljenje čak dva servisa. Jedinu priliku za break, Marin je u petom setu iskoristio i upisao pobjedu,

U trećem kolu će igrati protiv Španjolca Fernanda Verdasca koji je sa 6:1 7:6 6:3 bio bolji od Moldavca Radu Albota.