AO: Oliver Marach i Mate Pavić nakon velike borbe izborili polufinale!

Veliki uspjeh za austrijsko-hrvatsku kombinaciju.

Austrijsko-hrvatska kombinacija Oliver Marach i Mate Pavić uspjela se plasirati u polufinale prvog Grand Slam turnira ove sezone, Australian Opena, pobjedom nad Australcem Marcusom Daniellom i Britancem Dominic Inglotom rezultatom 6:4, 6:7 i 7:6.

U prvom setu već pri početnih 0:0 odličnom igrom sedmi nositelji došli su do breaka, kojeg nisu ispustili do samog kraja seta. Australac i Britanac spasili su četiri set lopte na svoj servis, no pri servisu Pavića ništa nisu mogli i nakon 37 minuta na semaforu je pisalo 6:4.

Drugi set bio je onaj klasičan set kada je o igri parova riječ. Bez ijednog oduzetog servisa set je ušao u tie-break, u kojemu Daniell i Inglot dolaze do prednosti od 5-0. Međutim, fantastičnom igrom Marach i Pavić preokreću rezultat i dolaze do 6-5 prednosti. Do kraja 13. igre bila je to napeta borba, u kojoj je ipak s 12-10 kombinacija Australca i Britanca izjednačila.

Odlučujući treći set odvijao se slično kao i prvi. Nijedan par nije oduzeo servis protivniku, čak štoviše, nije ni imao priliku za breakom sve do tie-breaka. Tada naša kombinacija radi mini-break pri rezultatu 1-0 i ubrzo dolazi do vodstva od 4-1, kojeg ne ispušta do kraja i nakon dva sata i 44 minuta igre ulazi u polufinale.

Za ulazak u finale igrat će protiv Japanca Bena McLachlana i Nijemca Jan-Lennarda Struffa, koji su u svom četvrtfinalu izbacili prve nositelje, Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela rezultatom 6:4, 6:7 i 7:6.