AO: Pavić pobjeđuje i u mješovitim parovima

Hrvatska ima dvoje predstavnika u singlu i troje u paru u osmini finala prvog Grand slama sezone.

Sinoć je troje hrvatskih predstavnika nastupilo na Australian Openu, svi su igrali parove i svi su igrali u različitim natjecanjima, a samo je Mate Pavić prošao dalje.

Franko Škugor i Robert Lindstedt poraženi su u drugom kolu od veterana Marcina Matkowskog i Aisam Ul Haq Qureshija sa rezultatom 7:6 i 6:4 nakon sat i 41 minute igre. Imali su Škugor i Lindstedt kod 1:1 i 3:3 break prilike koje nisu iskoristili, i to čak pet, a kažnjeni su u tie breaku kada su kod 5:4 za protivnike izgubili obje svoje serve, kao i set. U drugom setu su Matkowski i Qureshi kod 2:1 došli do 0:40 na Škugorov servis i lagano pretvorili prvu priliku u break što im je bilo dovoljno uz siguran servis da dođu do pobjede.

Donna Vekić nije se uspjela plasirati u treće kolo u paru sa Krystinom Pliskovom, a bolje od njih bile su Nadiya Kichenok i Anastasia Rodionova sa 1:6 6:3 i 7:6. Sjajno su Vekić i Pliskova odigrale prvi set, nakon početnih 1:1 uzele su pet gemova u nizu i za samo 16 minuta došle do prednosti u setovima. U drugom setu dva puta su se spašavale breaka, treća je bila sreća za Ukrajinke koje su nakon toga došle do izjednačenja. U trećem setu Vekić i Pliskova došle su do breaka kod rezultata 2:1, držale su prednost do trenutka kada su trebale završiti meč, međutim nisu uspjele, te u završnom tie breaku nisu bile na razini i izgubile su meč.

U mješovitim parovima Gabriela Dabrowski i Mate Pavić pobjedili su Lizette Cabreru i Alexa Bolta sa 6:3 i 7:5 za točno sat vremena igre. Kod 3:3 u prvom setu Pavić i Dabrowska osvajaju tri gema u nizu za osvajanje seta, a u drugom setu iskoristili su ponuđeno taman prije tie breaka i zasluženo prošli dalje.

Osim Marina Čilića i Petre Martić koji su se plasirali u osminu finala singla, imamo još troje predstavnika u osmini finala u konkurenciji parova. Oliver Marach i Mate Pavić igrati će protiv Rohana Bopanne i Edouarda Roger-Vasselina u muškoj konkurenciji, dok u mješovitoj Pavić i Dabrowski čekaju svoje protivnike, baš kao i Škugor i Vania King.