AO: Pavić u kombinaciji s Dabrowski izborio polufinale mješovitih parova

Još jedan uspjeh za našeg tenisača.

Nakon što je Mate Pavić u paru s Oliverom Marachom izborio finale Australian Opena, naš tenisač je odigrao i susret četvrtfinala mješovitih parova. On je u paru s Kanađankom Gabrielom Dabrowski za točno 68 minuta igre izbacio Johannu Larsson i Matwe Middelkoop, završilo je 6:3 i 7:6.

Bio je to poprilično izjednačen meč, a u prvom setu do rezultata 4:3 nijedan par nije imao ni priliku za break loptu. Međutim, tada osmi nositelji dolaze do tri break lopte i koriste treću za vodstvo od 5:3, kojeg potvrđuju u idućem gemu i upisuju pobjedu u prvom setu od 6:3.

Drugi set bio je još neizvjesniji. Naime, nijedan par nije došao do break prilike sve do tie-breaka. A u njemu su Dabrowski i Pavić odigrali maestralno i bez izgubljenog poena došli do velike pobjede.

U polufinalu će kanadsko-hrvatska kombinacija igrati protiv treći nositelja, Ruskinje Ekaterine Makarove i Brazilca Brune Soaresa. Drugi polufinalni par čine Maria Jose Martinez Sanchez i Marcelo Demoliner te Timea Baboš i Rohan Bopanna.