AO: Petra Martić ispala od Elise Mertens

Belgijka je ipak bila prejaka.

U osmini finala Australian Opena hrvatska tenisačica Petra Martić nije uspjela izboriti pobjedu. Bolja od nje bila je 37. tenisačica svijeta, Belgijka Elise Mertens, završilo je 7:6 i 7:5.

Belgijka je ekspresno stigla do čak 4:0 prednosti u prvom setu, no naša Petra se vratila i uspjela izjednačiti na 4:4. U konačnici, set je odvela i u 13. igru, no u njoj je Mertens napravila dva mini breaka i sa 7-5 ga osvojila.

U drugom setu ključni trenutak dogodio se pri rezultatu 2:2, kada Mertens bez izgubljenog gema oduzima servis našoj tenisačici. Do kraja seta obje tenisačice su još po jednom oduzele servis protivnici, da bi pri rezultatu 5:4 Martić spasila meč loptu, izjednačila na 5:5, no dalje nije mogla. Mertens je osvojila set sa 7:5 te nakon 121 minute igre prošla u finale.