AO: Petra Martić nakon velike borbe izborila osminu finala!

Sjajan uspjeh naše tenisačice.

Jedina hrvatska predstavnica u ženskom dijelu prvog Grand Slam turnira ove sezone, Petra Martić, uspješno je svladala još jednu prepreku te izborila osminu finala.

U dvoboju šesnaestine finala pobijedila je Tajlanđanku Luksiku Kumkhum 6:3, 3:6 i 7:5 nakon dva sata i 13 minuta igre. Iako je u prvom setu gubila 2:0, Petra, inače 81. tenisačica svijeta, uspjela se vratiti i do kraja seta čak četiri puta oduzeti servis protivnici te ga osvojiti rezultatom 6:3.

Međutim, kvalifikantica i 124. tenisačica svijeta po tri puta radi break u drugom setu i izjednačuje rezultat. Posljednji, odlučujući set, obje tenisačice otvorile su gubljenjem servisa, a novih breakova nije bilo sve do rezultata 5:5. Tada Petra od rezultata 15:40 dolazi do break lopte te ju koristi, a zatim koristi i prvu meč loptu te prolazi u osminu finala.

Protivnica u osmini finala bit će joj bolja iz meča između Belgijke Elise Mertens i Francuskinje Alize Cornet.