AO: Petra Martić pomela s terena Britanku Watson

Petra je osvojila 59 poena, a Watson samo 28.

Hrvatska tenisačica Petra Martić bez većih problema je izborila drugo kolo Australian Opena pobjedom u dva seta protiv Britanke Heather Watson.

Petra Martić – Heather Watson 6:1 6:2

Petra je suvereno osvojila prvi set, od četiri servis gema Britanke, tri je Martić osvojila, a i u ovom jednom je imala break priliku, dok je na svome servisu izgubila samo jedan poen.

Martić je u drugom setu kod vodstva 1:0 odmah došla do breaka, a nakon toga spasila je dvije vezane šanse Watson. Stečenu prednost držala je do kraja i u zadnjem gemu još jednim oduzetim servisom potvrdila glatku pobjedu.

Meč je trajao samo sat i pet minuta, Petra je imala sjajnih 75% ubačaja prvog servisa, a osvojila je 17 winnera i napravila 10 neprisiljenih pogreški. Koliko je bila dominantna govori podatak o ukupnim osvojenim poenima, a oni su na Petrinoj strani 59:28.

U sljedećem kolu Martić će igrati protiv Markete Vondrousove koja je sa 6:3 6:2 bila bolja od Evgenije Rodine.