AO: Pobjeda Martić, Fett prokockala nemoguće

Ponovo je Fett loše servirala, samo 43% ubačenog prvog servisa i devet dvostrukih pogrešaka.

Dvije naše predstavnice odigrale su susret drugog kola Australian Opena, dok je Petra Martić uspješno prošla u treće kolo, mlada Jana Fett bila je nadomak senzacionalnoj pobjedi i najvećoj u svojoj dosadašnjoj karijeri, ali nije imala koncentracije završiti meč u svoju korist.

Petra Martić pobjedila je rumunjsku predstavnicu Cameliu-Irinu Begu sa 6:4 i 7:6. Petra je u sjajnoj formi, vratila se prošle godine nakon duge pauze od ozljede, te polako grabi prema najboljem plasmanu karijere. Napravila je Petra break kod rezultata 3:2, na 5:2 je imala tri set lopte na Rumunjkin servis ali nije uspjela, da bi potom zakomplicirala set gubitkom servisa. Ipak u sljedećem servis gemu iskoristila je drugu break priliku, ukupno petu set loptu i došla do prednosti. Imala je Begu kroz drugi set priliku vratiti se potpuno u meč, oduzela je našoj tenisačici servu za 6:5, imala je nakon toga tri set lopte, ali Martić je uspjela vratiti zaostatak. Petra je u tie breaku kod vodstva 4:3 došla do tri poena u nizu i plasirala se u treće kolo.

Veliku priliku da se nađe u trećem kolu propustila je Jana Fett u meču protiv druge nositeljice Caroline Wozniacki. Otvorila je Jana meč sa breakom, Dankinja joj je uzvratila, ali uporna Jana još jednom dolazi do prednosti, a u završnici seta i treći puta uzima servis drugoj nositeljici. Drugi set išao je u smjeru kako se i cijeli meč očekivao, Wozniacki je dobila set sa laganih 6:2. Fett treći set otvara fenomenalno i nije se vidjelo tko je zapravo drugi, a tko 119. na wta ljestvici. Jana je došla do ogromnog vodstva od 5:1, imala je 40-15 na svom servisu tj. dvije meč lopte, no nije uspjela završiti meč, te Wozniacki sa šest gemova u nizu dolazi do teške pobjede.

Noćas će mečeve drugog kola igrati Donna Vekić protiv Angelique Kerber, te Mirjana Lučić-Baroni kojoj će protivnica biti Aliaksandra Sasnovich. Petra Martić u trećem kolu igrati će protiv Luksike Kumkhum koja je bila bolja od Belinde Benčić sa 2:0 u setovima.

Petra Martić – Irina Begu  6:4  7:6

Jana Fett – Caroline Wozniacki  6:3  2:6  5:7