AO: Pobjede Vekić i Lučić-Baroni

Hrvatski tenisači i tenisačice odlično su otvorili prvi Grand slam sa šest pobjeda.

Pobjedama Donne Vekić i Mirjane Lučić-Baroni hrvatski tenis ostvario je šest pobjeda iz sedam nastupa u prvom kolu Australian Opena, a jedini koji nije uspio izboriti prolaz je Borna Ćorić koji je ispao od domaćeg tenisača Johna Millmana.

Vekić je u dva seta bila bolja od japanske tenisačice Nao Hibino sa  7:5 i 6:3. Iako obje tenisačice nisu briljirale na svome servisu uspjele su ga čuvati do same završnice prvog seta. Donna je imala čak sedam prilika za oduzimanje servisa, Japanka je na sve odlično reagirala do 11. igre kada Vekić dolazi do prve prednosti, te uz malo poteškoća u sljedećem gemu koristi treću set loptu. Na otvaranju drugog seta osječanka uzima break i sigurno drži prednost do 5:3 kada još jednom oduzima Hibinin servis i završava meč.

Mirjana Lučić-Baroni uspjela je nakon dva sata i 20 minuta slomiti otpor Amerikanke Shelby Rogers. Veoma promjenjiv prvi set, do rezultata 3:3 obje tenisačice čvrsto su držale svoj servis, zatim ga četiri gema zaredom nijedna nije uspjela sačuvati, da bi se opet vratilo sve na početak do trinaeste igre. Imala je Rogers set loptu kod 6:5 i tie breaku, ali je Mikica osvojila oba poena na svom servisu i mini breakom došla do prvog seta. U drugom setu vidjeli smo čak sedam oduzetih servisa, Lučić je zaostatak od 4:2 okrenula u svoju korist, servirala je za meč, imala je 40-15, ali joj to nije bilo dovoljno. U odlučujućem setu Mirjana je otišla na visokih 4:0 i uz manje poteškoće zadržala prednost i došla do pobjede.

U drugom kolu Donna Vekić igrat će protiv 21.nositeljice Angelique Kerber, dok će Mirjana Lučić-Baroni za protivnicu imati Bjeloruskinju Aliaksandru Sasnovich.

Donna Vekić – Nao Hibino  7:5  6:3

Mirjana Lučić Baroni – Shelby Rogers  7:6  5:7  6:2