AO: Porazi Vekić i Lučić-Baroni u 2.kolu

Petra Martić otkazala je nastup u paru sa Magdalenom Rybarikovom

Mirjana Lučić-Baroni/Getty Images

Hrvatske tenisačice Donna Vekić i Mirjana Lučić-Baroni poražene su u drugom kolu Australian Opena, te smo tako ostali na troje predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji koji će u borbu za drugi tjedan prvog Grand slama ove sezone.

Bolja od Vekić bila je bivša prva igračica svijeta Angelique Kerber koja je nakon sat i 11 minuta slavila sa 6:4, 6:1. Dosta je dobro Donna parirala u prvom setu, kod 2:1 Kerber je iskoristila prvu priliku za break, Donna se potom vraća na 4:4, da bi potom lošim servis gemom izgubila prvi set. U drugom setu opet Kerber koristi prvu priliku za obrat kod 2:1, a nakon toga osvaja sve gemove do kraja i dolazi do pobjede. U trećem kolu Kerber će igrati sa povratnicom Marijom Sharapovom koja igra sve bolje i bolje, te je na putu povratka među najbolje tenisačice svijeta.

Mirjana Lučić-Baroni poražena je nakon samo 56 minuta igre od Bjeroruskinje Aliaksandre Sasnovich sa 6:3, 6:1. Kao i u meču Donne Vekić i Angelique Kerber, prva prilika za obrat Bjeloruskinje bila je dovoljna za osvajanje prvog seta. Kod rezultata 4:3 Sasnovich je došla do breaka i sigurno odradila svoj servis gem za 1:0. U drugom setu katastrofalna igra Mirjane, naime izgubila je sva svoja četiri servisa i Sasnovich je lagano došla do pobjede. Statistika jasno pokazuje da je Sasnovich bila nadmoćna, osvojila 62 poena, čak 25 više od Mirjane Lučić-Baroni. Sasnovich će u sljedećem kolu igrati protiv osme nositeljice Francuskinje Caroline Garcije.

Mirjana Lučić-Baroni je ispadanjem u drugom kolu izgubila 709 bodova, te će pasti oko 35 mjesta na novoj WTA ljestvici, dok je Donna Vekić ponovila prošlogodišnji rezultat te će postati najbolje rangirana hrvatska tenisačica.

Petra Martić i Magdalena Rybarikova odustale su od natjecanja u paru, a umjesto njih nastupile su Dalila Jakupović i Irina Khromacheva, te su pobjedile Lauren Davis i Alison Riske sa 6:4 i 6:2.