AO: Sandgren šokirao Thiema, Chung izbacio ozlijeđenog Đokovića

Poznati su svi sudionici četvrtine finala.

Na prvom Grand Slam turniru ove sezone, Australian Openu, odigrani su i posljednji mečevi osmine finala te smo saznali sve sudionike četvrtfinala.

Prvi su na teren sinoć izašli Fabio Fognini i Tomaš Berdych. Čeh nije imao problema, s obzirom da je nakon 131 minute igre upisao pobjedu od 6:1, 6:4 i 6:4. Dva breaka bila su mu dovoljna za osvajanje prvog seta, dok smo u drugom i trećem vidjeli po jedan oduzeti servis sa svake strane do rezultata 3:3, kada u oba seta 20. tenisač svijeta čini razliku i dolazi do breaka, kojeg kasnije potvrđuje osvajanjem seta, a ujedno i meča.

I Roger Federer upisao je uvjerljivu pobjedu. Drugi tenisač svijeta nadigrao je Mađara Fucsovicsa sa 6:4, 7:6 i 6:2 nakon nešto više od dva sata igre. Jedan break u ključnom trenutku prvog seta, pri rezultatu 5:4, bio je dovoljan da Švicarac osvoji prvi set. U drugome nije bilo breakova pa je 80. tenisač svijeta izdržao do tie-breaka, kada Federer ipak na iskustvo pobjeđuje, da bi u trećem setu u potpunosti deklasirao protivnika i s dva oduzeta servisa mirno priveo meč kraju.

Nakon velike borbe u pet setova i nakon tri sata i 57 minuta igre, Amerikanac Tennys Sandgren senzacionalno je izbacio petog tenisača svijeta i petog nositelja, Austrijanca Dominica Thiema, završilo je 6:2, 4:6, 7:6, 6:7 i 6:3. Amer je u osvojio prvi set uz dva breaka, a Austrijanac drugi s jednim, da bi iduća dva seta otišla u 13. igru. Nakon četiri seta rezultat je bio poravnat, a meč je odlučio izgubljen servis Thiema pri rezultatu 3:2. 97. tenisač svijeta to je iskoristio i plasirao se u četvrtfinale.

Korejac Chung nakon velike borbe rezultatom 7:6, 7:5 i 7:6 izbacio je ozlijeđenog Novaka Đokovića. Nole nije dobro ušao u susret i nakon dva breaka Korejac je imao 3:0. Đoković je uspio izjednačiti na 5:5 i povesti 6:5, no u 13. igri više spretnosti imao je Chung i došao u vodstvo. Početkom drugog seta Novak je osjetio bol u desnom laktu, zbog koje mu se ukazivala pomoć punih 15 minuta. Chung je ostvario nova dva breaka i došao do 2-0 u setovima. U trećem setu vidjeli smo čak četiri oduzimanja servisa, a naposljetku set je odlučen u tie-breaku. U njemu je Chung ponovno bio uspješniji i nakon tri sata i 24 minuta igre upisao pobjedu te postao prvi Korejac u povijesti turnira, koji je izborio četvrtfinale.

Time smo saznali i sve parove četvrtine finala. Marin Čilić igrati će protiv Rafaela Nadala, Grigor Dimitrov protiv Kyle Edmunda, Tomaš Berdych odmjerit će snage s Rogerom Federerom, dok će Tennys Sandgren igrati protiv Chunga.