AO: Simona Halep nakon velike drame izbacila Kerber i izborila finale protiv Wozniacki

Prva i druga tenisačica svijeta igrati će u velikom finalu.

Rumunjska tenisačica Simona Halep izborila je finale prvog Grand Slam turnira ove sezone, Australian Opena. Ona je za dva sata i 22 minute igre bila bolja od bivše broj jedan, Angelique Kerber, završilo je 6:3, 4:6 i 9:7.

U prvom setu prva tenisačica svijeta i prva nositeljica razbila je Njemicu i nakon samo 23 minute povela s ogromnih 5:0. No, Kerber uzvraća s dva breaka i dolazi na 5:3. Imala je 16. tenisačica svijeta i servis za 5:4, no Halep koristi drugu set loptu i sa 6:3 osvaja prvi set.

U drugom setu pri rezultatu 2:1 Simona radi break, no Kerber automatski uzvraća re-breakom. Pri rezultatu 4:4 Njemica dolazi do još jednog breaka, kojeg potvrđuje i izjednačuje u setovima na 1:1.

Posljednji i odlučujući set breakom otvara Kerber, a Halep uzvraća re-breakom. Pri rezultatu 4:3 Halep koristi drugu break loptu i prelazi u 5:3 vodstvo, no Kerber novim re-breakom i spašavanjem dvije meč lopte vraća susret u egal. Njemica je tada napravila i break za 6:5 te imala dvije meč lopte, no Halep se vratila i ponovno izjednačila. Konačno, pri rezultatu 8:7 Halep koristi drugu meč loptu i upisuje pobjedu.

Veliko finale na rasporedu je u subotu, a Simona Halep u njemu će se sastati protiv Caroline Wozniacki, koja je u ranije odigranom meču sa 6:3 i 7:6 bila bolja od Elise Mertens. Biti će to susret prve i druge tenisačice svijeta.