AO: Wozniacki izborila finale pobjedom nad Mertens

Dankinja je očekivano prošla u finale.

U finalu ženske konkurencije na Australian Openu gledat ćemo Caroline Wozniacki. Dankinja je za točno sto minuta sa 6:3 i 7:6 svladala Elisu Mertens i prošla u finale.

Ključni trenutak prvog seta dogodio se pri rezultatu 2:1 kada druga tenisačica na WTA ljestvici koristi svoju prvu break loptu na susretu i dolazi do 3:1 vodstva. Mogla je Belgijka ekspresno vratiti servis jer je imala re-break loptu, no nije ju iskoristila pa je Dankinja mirno privela set kraju osvojivši set nakon druge set lopte.

Puno neizvjesniji bio je drugi set. Ponovno je Wozniacki oduzela servis protivnici, ovaj put pri rezultatu 2:2, no pet gemova kasnije 37. tenisačica svijeta izjednačuje i odvodi susret u 13. igru. U njoj ipak Wozniacki pokazuje svoju klasu te s ukupnih 7-2 prolazi u finale.