AO: Wozniacki nakon maratona pobijedila Halep i osvojila svoj prvi Grand Slam u karijeri!

Veliki uspjeh za odličnu Dankinju.

Jače finale ženske konkurencije Australian Opena teško da smo mogli zamisliti. Gledali smo susret dvije najbolje tenisačice svijeta, Simone Halep i Caroline Wozniacki. Nakon dva sata i 53 minute igre Dankinja je slavila sa 7:6, 3:6 i 6:4 i osvojila svoj prvi Grand Slam turnir u karijeri.

Dankinja, inače druga nositeljica i druga tenisačica svijeta, odlično je otvorila susret. Iskoristila je treću break loptu za 2:0 i ubrzo povela 3:0. Prednost od tri gema držala je sve do rezultata 5:2. Međutim, tada svjetski broj jedan također oduzima servis protivnici i odvodi set u tie-break. Ipak, u njemu je Skandinavka napravila dva mini – breaka i nakon 52 minute igre osvojila set 7:6.

Ipak, Rumunjka do izjednačenja stiže u drugom setu. Jedan break pri rezultatu 4:3 bio je dovoljan, a Simona je iskoristila treću set loptu i sa 6:3 osvojila drugi set.

Treći, odlučujući set, krenuo je s dva breaka, a ukupno ih je bilo čak šest. Prvo ga je napravila Wozniacki, no odmah zatim Halep koristi šestu break loptu i re-breakom se vraća u meč. Tada Dankinja ponovno oduzima servis protivnici, ali Halep još jednom uzvraća i novim re-breakom smanjuje na 3:2.

I kada se činilo da će Halep mirno privesti meč kraju jer je uzela servis protivnici pri rezultatu 3:3, Wozniacki odgovara re-breakom i ponovno izjednačuje. Konačno potvrđuje svoj servis i dolazi do meč lopte, koju odmah i koristi i osvaja Australian Open.