AO: Wozniacki očekivano pobijedila Suarez Navarro i izborila polufinale

Dankinja je očekivana polufinalistica.

Druga polufinalistica Australian Opena očekivano je Dankinja Caroline Wozniacki. Ona je za 134 minute igre bila bolja od Španjolke Carle Suarez Navarro sa 6:0, 6:7 i 6:2.

Druga tenisačica svijeta u prvom setu je pokazala zašto je glavna favoritkinja za osvajanje prvog Grand Slam turnira ove sezone. Imala je tri break lopte i sve tri iskoristila, potvrdila ih svojim servisima i za 36 minuta povela 6:0.

U drugom setu obje tenisačice su po jednom oduzele servis protivnici, a pri rezultatu 5:4 za Wozniacki, Španjolka, inače 39. tenisačica svijeta, uspjela je spasiti jednu meč loptu i izjednačiti na 5:5, a potom i u 13. igri doći do izjednačenja u setovima.

Treći, odlučujući set, otvoren je bez breakova ali samo do rezultata 1:1. Tada Wozniacki radi break, a još jedan radi pri vodstvu 4:2 te mirno privodi meč kraju. U polufinalu će igrati protiv Belgijke Mertens.