Argentina minimalno protiv branitelja naslova

U najočekivanijoj utakmici skupine B Copa Americe Argentina je svladala Urugvaj...

Choclito, maskota Copa Americe/Foto: Gettyimages

U derbiju skupine B Copa Americe Argentina je s 1:0 svladala Urugvaj. U prvom dijelu nije bilo pogodaka jer je urugvajski vratar Muslera imao nekoliko sjajnih obrana. Utakmica je odlučena u 56. minuti kad je Zabaleta ubacio iz kornera, a Aguero glavom poslao loptu u mrežu.

Tada je Urugvaj zaigrao mnogo bolje i stvorio nekoliko prilika. U završnici je Rolan promašio nevjerojatnu situaciju, a nekoliko minuta kasnije je Romero zaustavio pokušaj Hernandeza. Uoči posljednjeg kola na vrhu su Argentina i Paragvaj s po četiri boda, Urugvaj ima bod manje, dok Jamajka ima dva poraza.