Argentina u četvrtfinalu, Jamajka eliminirana

Argentina je pobjednik skupine B Copa Americe...

Alejandro Sabella s nogometašima Argentine/Getty Images

U posljednjoj utakmici skupine B Argentina je svladala Jamajku 1:0 i ide u četvrtfinale kao prvoplasirana. Svjetski viceprvaci imaju sedam bodova, a drugoplasirani Paragvaj osvojio je dva boda manje. Urugvaj ima četiri boda i prolazi u četvrtfinale kao jedna od dvije najbolje trećeplasirane reprezentacije budući da je na trećem mjestu skupine A Ekvador s tri boda. Jamajka je izgubila sve tri utakmice 1:0, ali u debitantskom nastupu na Copa Americi nije se osramotila. Poznat je i prvi četvrtfinalni par, Čile će igrati protiv Urugvaja.

Argentina je od samog početka kontrolirala utakmicu. Jamajka je bila gotovo nemoćna. U trećoj minuti je Messi pronašao Higuaina, no obrana Jamajke je otklonila opasnost. Osam minuta kasnije Higuain je postigao jedini pogodak na utakmici. Proigrao ga je Di Maria, a napadač Napolija je preciznim udarcem s desetak metara pored četvorice protivničkih igrača donio Argentini pobjedu. Isti dvojac je u 22. minuti mogao donijeti novo veselje argentinskim navijačima. Di Maria je uputio prekrasnu dugu loptu, a Higuain je lobom pogodio gredu. Jamajka je prvi puta zaprijetila tek u 30. minuti, no Morgan je glavom loše pucao. Messijev udarac iz teške situacije u 34. minuti otišao je pored gola. Bio je ovo 100. nastup za reprezentaciju jednog od najboljih igrača u povijesti nogometa. Do sada je postigao 46 pogodaka.

Romero je u 38. minuti dugim ispucavanjem pronašao Di Mariju, koji je s centra krenuo sam prema vratima Jamajke, prebacio vratara Millera, ali Morgan je u posljednji trenutak odbio loptu i spasio siguran pogodak. Četiri minute potom Di Maria je dobro pucao s vrha kaznenog prostora, no Miller je lijepo reagirao. Slično se igralo i u drugom dijelu. Lijepim udarcem s dvadesetak metara u 52. minuti Higuain je još jednom pogodio gredu. Minutu potom Miller je bio siguran nakon pokušaja Messija iz slobodnog udarca. Vratar Jamajke je u 57. minuti krajnjim naporom zaustavio Messijev pokušaj loba.

Dvije minute nakon toga Pastore je s vrha kaznenog prostora pucao nekoliko centimetara pored gola. U 62. minuti se javila i Jamajka, ali Lang je loše izveo slobodan udarac u dobroj poziciji. Brown je zaprijetio iz daljine pet minuta kasnije, a Romero je rutinski obranio. U 74. minuti Di Maria nije bio precizan s dvadesetak metara. U završnici je Jamajka zaigrala malo hrabrije, ali nije stvorila ozbiljniju priliku. Barnes u 83. minuti nije dobro pucao. U 86. minuti je Zabaleta asistirao Tevezu, koji je iz blizine pucao pored gola.