Argentina u dramatičnoj utakmici izbacila Kolumbiju

Argentina je tek nakon jedanaesteraca izbacila Kolumbiju...

Choclito, maskota Copa Americe/Foto: Gettyimages

Unatoč boljoj igri tijekom svih 90 minuta Argentina je tek nakon sedam serija jedanaesteraca izbacila Kolumbiju 5:4. Utakmica je završila bez pogodaka. U šestoj minuti je Pastore lukavo pokušao iz blizine, no nije bilo problema za Ospinu. Minutu potom je Rojo glavom pucao preko gola. Nastavila se argentinska dominacija i u 13. minuti je Di Maria zaprijetio iz daljine, a Ospina je opet bez problema sačuvao svoju mrežu. Igrala se 20. minuta kad je Arias u kaznenom prostoru oborio Aguera, ali sudac Garcia nije pokazao na bijelu točku. Još je Aguero dobio žuti karton zbog prigovora.

Kolumbija se grčevito branila, a u napadu je bila gotovo nemoćna. U 24. minuti je Aguero loše pucao glavom nakon ubačaja Di Marije. Dvije minute nakon toga Pastore je proigrao Aguera, a Ospina je sjajnom reakcijom zaustavio njegov udarac iz blizine. Odbijena lopta je stigla do Messija, ali vratar Kolumbije je fantastično zaustavio pokušaj glavom igrača Barcelone. Kolumbijci su igrali prilično grubo i Messi je pretrpio nekoliko težih prekršaja. Zapata je u 39. minuti umalo postigao autogol, no Ospina je bio koncentriran. Minutu potom je Biglia s dvadesetak metara pucao pored gola.

U nastavku je Kolumbija bila još agresivnija u obrani. Argentina je nastavila dominirati, no mnogo teže je stvarala prilike. Messi je u 61. minuti bio neprecizan iz slobodnog udarca. Kolumbija je tek u 67. minuti imala prvu priliku kad je Romero zaustavio Martinezov pokušaj glavom. U 78. minuti je Banega s dvadesetak metara pucao nekoliko centimetara pored gola. Najbolju priliku je Argentina imala u 80. minuti. Otamendi je dobro gađao s desetak metara, Ospina je krajnjim naporom odbio u vratnicu, a Zuniga je otklonio opasnost s gol linije. U 88. minuti je Tevez uspio prebaciti Ospinu, ali kolumbijska obrana je u posljednji trenutak blokirala njegov udarac.

Nakon 90 minuta nije bilo pogodaka i odmah su na rasporedu bili jedanaesterci. Nakon prve tri serije rezultat je bio 3:3. Za Kolumbiju su pogodili Rodriguez, Falcao i Cuadrado, dok su za Argentinu bili precizni Messi, Garay i Banega. Muriel je u četvrtoj seriji pucao daleko preko gola, a Lavezzi je to iskoristio i donio prednost Argentini. Cordona je izjednačio, a Biglia je pucao pored gola. U šestoj je seriji Romero obranio udarac Zunige, ali je Rojo pogodio gredu. Potom je i Munillo pucao nekoliko metara preko gola, ali Tevez nije pogriješio i Argentina je slavila 5:4. U polufinalu će Argentina igrati protiv boljeg iz sutrašnje utakmice Brazila i Paragvaja. Kolumbija je eliminirana s ukupnom gol razlikom 1:1.