[VIDEO]Asian Cup: Kina slavila preokretom, Južna Koreja i Iran također upisali pobjede

Izbornik Tajlanda Milan Rajevac nakon jučerašnjeg poraza od Indije dobio je otkaz.

Trećeg dana Azijskog kupa koji se igra u Ujedinjenim Arapskim Emiratima nije bilo iznenađenja, kao u prva dva dana turnira.

Kina – Kirigistan 2:1 (0:1)

Prvi susret dana mirisao je na još jedno iznenađenje. U susretu između Kine i Kirigistana, Kirigistanci su tri minute prije predaha neočekivano došli u vodstvo. Strijelac je bio Akhdin Israilov nakon sjajnog voleja sa ruba šesnaesterca, a bio je to jedini udarac u okvir vratara Junling Yana.

U petoj minuti nastavka vratar Pavel Matjas napravio je kardinalnu pogrešku. Nakon udarca iz kuta svijaća mu je padala prema golu, on je pokušao prebaciti loptu preko grede, ali spustio ju je u mrežu. Potpuni preokret donio je Yu Dabao u 78. minuti. Dabao je pobjegao obrani Kirigistana, zaobišao vratara i poslao loptu u praznu mrežu za pobjedu Kine.

Južna Koreja – Filipini 1:0 (0:0)

Dvoboj dva europska trenera pripao je Portugalcu Paulu Bentu na klupi Južne Koreje. Momčad Svena Gorana Erikssona odolijevala je napadima Koreanaca sve do 67. minute kada je Eui-Jo Hwang pogodio nakon povratne lopte Jae-Sung Leeja. Unatoč ogromnih 80% posjeda lopte i čak 782 dodavanja, naspram samo 174 Filipinaca, Koreja više nije uspjela zabiti, pa je susret završio minimalnom pobjedom.

Iran – Jemen 5:0 (3:0)

Perzijci su sa glatkih 5:0 bili bolji od Jemena. U 12. minuti Mehdi Taremi je zabio za vodstvo, a potom je Saoud Al Sowadi u 23. minuti pogodio svoju mrežu. Samo dvije minute kasnije već je bilo 3:0, a drugi gol na utakmici zabio je Taremi.

U nastavku je Taremi asistirao napadaču Rubina iz Kazana Sardaru Azmounu za 4:0, a konačni rezultat postavio je Saman Ghoddos 12 minuta prije kraja susreta.