Asian Cup: Libanon ispao zbog žutih kartona

Japan i Saudijska Arabija sučelit će se već u osmini finala.

Odigran je dramatičan posljednji dan razigravanja po skupinama na Azijskom Kupu. I dok je Omana pogodak u sudačkoj nadoknadi odveo u drugi krug, Libanonov je bio pirov zbog žutih kartona.

Grupa F

Japan – Uzbekistan 2:1

U utakmici za prvo mjesto Japan je bio bolji od Uzbekistana 2:1. Poveli su Uzbekistanci golom Shomurodova, a Japan je preokrenuo preko Mute i Shiotanija.

Oman – Turkmenistan 3:1

U drugom susretu, Omanu je trebala pobjeda od dva razlike. Kano je zabio za 1:0, a Annadurdyyew izjednačio uoči poluvremena. Nadu Omanu pružio je Al Ghasani u 84. minuti, a prolaz donio Al Musalmani u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Grupa G

Katar – Saudijska Arabija 2:0

Katar je u borbi za prvo mjesto pobijedio Saudijsku Arabiju. Nakon što je Al Haydos u 41. minuti promašio kazneni udarac, Almoez je ipak prije poluvremena zabio za vodstvo Katara, a isti igrač zapečatio je pobjedu u 80. minuti.

Libanon – Sjeverna Koreja 4:1

Libanonu bi odgovarala pobjeda od tri razlike da Oman nije zabio gol u sudačkoj nadoknadi. Kwang-Ryong je na otvaranju utakmice zabio za Sjevernu Koreju, a Michel izjednačio u 27. minuti. El Helwe je zabio za 2:1, a Maatouk iz penala za povećanje vodstva. U osmoj minuti sudačke nadoknade El Helwe je zabio drugi gol, a ispostavilo se da su Libanon izbacili njihovi igrači Michel i Haidar koji su dobili žute kartone, pa je Vijetnam bio ispred jer su oboje imali isto bodova i istu gol razliku. Tragedija bi bila još veća da je presudio samo jedan karton kojeg je Haidar dobio u 99. minuti.