Asistencija Badelja u slavlju Fiorentine, Partizanu pobjeda u Njemačkoj

Milan Badelj upisao je asistenciju u uvjerljivoj pobjedi Fiorentine

Odigrane su prve utakmice drugog kola Europske lige.

Skupina G

Dnipro je slavio u gostima kod Rosenborga 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Seleznyov u 80. minuti. Ivan Tomečak je zamijenjen u 72. minuti. Na Olimpicu je Lazio s 3:2 osvojio bodove protiv St. Etiennea. Gosti su poveli preko Salle u šestoj minuti. Igrala se 22. minuta kad je Mauri pogodio za izjednačenje. Francuski predstavnik je u 33. minuti ostao s deset igrača budući da je Berić dobio izravni crveni karton, a Lazio je to iskoristio u 49. minuti pogotkom Hoedta za 2:1.

Sall je u 77. minuti dobio drugi žuti karton i Lazio je imao dva igrača više. Već tri minute potom Biglia je povisio na 3:1, dok je u 84. minuti Diomande postavio konačan rezultat.

Poredak: Lazio 3, Dnipro 3, St. Etienne 1, Rosenborg 1

Skupina H

U Istanbulu su Besiktas i Sporting Lisabon remizirali. Poveli su gosti u 16. minuti preko Ruiza, a strijelac za konačnih 1:1 bio je Tore u 61. minuti. Lokomotiv je pred svojim navijačima svladao Skenderbeu 2:0. Niasse je u 35. minuti glavom načeo albansku momčad, a pobjedu je u 73. minuti potvrdio Samedov sjajnim volejem s vrha kaznenog prostora. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu.

Poredak: Lokomotiv 6, Besiktas 4, Sporting 1, Skenderbeu 0

Skupina I

Fiorentina je s rutinskih 4:0 osvojila bodove u gostima kod Belenensesa. U 18. minuti je Astori doveo goste u vodstvo, koje je u posljednjoj minuti prvog dijela povisio Babacar. Bivši igrač Dinama Tonel postigao je autogol u 83. minuti, a konačan rezultat je u 90. minuti postavio Rossi poslije asistencije Badelja. Rebić je bio u igri do 81. minute i dobio je žuti karton. Badelj je ušao u 60. minuti i također je zaradio žuti karton. Kalinić je ostao na klupi, dok Bagadur nije bio u zapisniku.

Basel je pred svojim navijačima svladao Lech 2:0. Poljaci su u 49. minuti zbog drugog žutog kartona ostali bez Linettyja, a šest minuta potom je Bjarnason doveo Basel u prednost. Pobjedu je u 90. minuti potvrdio Embolo.

Poredak: Basel 6, Fiorentina 3, Lech 1, Belenenses 1

Skupina J

Qarabag je na domaćem terenu slavio protiv Anderlechta 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Richard u 36. minuti. U Monte Carlu su Monaco i Tottenham remizirali. Lamela je u 35. minuti spretnom reakcijom nakon odbijene lopte doveo Tottenham u prednost. Prethodno je Subašić zaustavio pokušaj Albija. Igrala se 81. minuta kad je El Shaarawy izjednačio na konačnih 1:1. Subašić je odigrao cijelu utakmicu, a Pašalić je bio na klupi.

Poredak: Tottenham 4, Qarabag 3, Monaco 2, Anderlecht 1

Skupina K

U Pragu je Sparta svladala APOEL 2:0. Strijelci su bili Fatai u 24. minuti i Brabec nakon sat vremena igre. Schalke je pred svojim navijačima rutinski pobijedio Asteras 4:0. U prvom dijelu je Di Santo postigao hat-trick, a posljednji pogodak je upisao udarcem s bijele točke. U 84. minuti se u strijelce nakon lijepe akcije upisao i Huntelaar.

Poredak: Schalke 6, Sparta 4, Asteras 1, APOEL 0

Skupina L

Partizan je s 3:1 slavio u gostima kod Augsburga. Gosti su poveli preko Živkovića u 31. minuti, a nakon autogola Dong-Wona u 54. minuti na semaforu je pisalo 0:2. Četiri minute potom Bobadilla je smanjio. Pobjedu Partizana potvrdio je Živković svojim drugim pogotkom u 63. minuti. Partizan je već minutu kasnije zbog drugog žutog kartona ostao bez Subića.

AZ je na domaćem terenu uzeo bodove protiv Athletica. Nizozemska momčad je povela preko Henriksena u 55. minuti, da bi deset minuta kasnije autogolom povisio Boveda. Konačnih 2:1 postavio je Aduriz u 75. minuti.

Poredak: Partizan 6, Athletic 3, AZ 3, Augsburg 0