Asistencija Mandžukića u pobjedi Atletica, teška pobjeda Reala kod Cordobe

Atletico je na domaćem terenu svladao Rayo Vallecano uz asistenciju Mandžukića za pogodak Griezmanna u 22. minuti.

Zanimljiva je bila subota u jednoj od najjačih nogometnih liga svijeta, španjolskoj Primeri. Prvi od velike trojke na teren je izašao Real iz Madrida na gostovanju kod Cordobe. Bilo je to prvo gostovanje Madridžana u andaluzijskom gradu nakon 43 godine. Početak nije bio sjajan za vodeću momčad Primere koja je već u trećoj minuti primila pogodak iz najstrože kazne koju je skrivio Sergio Ramos igrajući rukom u vlastitom šesnaestercu. Strijelac za vodstvo bio je Nabil Ghilas, alžirski reprezentativac na posudbi iz Porta.

Na odgovor Reala čekalo se do 27. minute kada je nakon kornera Jamesa Velšanin Gareth Bale prebacio loptu u peterac domaćih gdje bez greške reagira Karim Benzema za izjednačenje gostiju. Najzanimljiviji dio dvoboja odigrao se u posljednjih deset minuta u kojima je prvo pocrvenio Cristiano Ronaldo nakon udaranja suparničkog braniča Edilmara. Real je s igračem manje do kraja ipak izvukao tešku pobjedu. Poentirao je Gareth Bale u 87. minuti iz jedanaesterca nakon što je Federico Cartabia igrao rukom dobivši drugi isključujući žuti karton.

Barcelona je na gostovanju kod Elchea slavila sa velikih 6:0 i zadržala priključak za vodećim Realom. Ivan Rakitić nije bio u zapisniku za ovaj susret, dok je u redovima domaćih Mario Pašalić odradio svih 90 minuta. Leo Messi ponovno je bio junak pobjede sa dva pogotka i dvije asistencije za Neymara. Uz odličnog Argentinca i Brazilca, pogotke su još postigli Pique i Pedro. Od 58. minute domaća momčad je igrala bez isključenog Fayra. Messi je sada na 21 ligaškom pogotku, sedam manje od Portugalca Cristiana Ronalda.

Atletico Madrid je na domaćem terenu u gradskom derbiju svladao Rayo rezultatom 3:1. Pogocima Antoinea Griezmanna i autogolom Manucha Atletico je svladao desetu momčad Primere. Raspoloženi Griezmann drugi je pogodak u 22. minuti zabio na asistenciju Marija Mandžukića koji je glavom prebacio obranu Raya te francuski reprezentativac nije imao težak posao.

U srijedu će Atletico na domaćem terenu ugostiti Barcelonu u uzvratnom susretu Kupa kralja. Prvi susret na Camp Nou završio je pobjedom Barcelone 1:0.

Primera, 20. kolo:

Subota, 24.1.:

Cordoba – Real Madrid 1-2 (Ghilas 3-11m/Benzema 27, Bale 89-11m)

Elche – Barcelona 0-6 (Pique 35, Messi 55-11m, 88, Neymar 69, 71, Pedro 90+3)

Atletico Madrid – Rayo Vallecano 3-1(Griezmann 12, 22, Manucho 56-ag/Trashorras 35)

Real Sociedad – Eibar 1-0 (Xavier Prieto 55)

Villarreal – Levante 1-0 (Luciano Vietto 5)