Atlanta povela protiv Brooklyna, Bogdanović samozatajan

Antlanta Hawks - Brooklyn Nets 107:97 (33:16, 20:28, 29:26, 25:27)

Bojan Bogdanović/Getty Images

U petoj utakmici doigravanja Atlanta je upisala treću pobjedu na domaćem terenu i treću ukupno protiv Brooklyna. Bolji su bili 107:97.

Vodili su Hawksi od samog početka utakmice i u nekoliko navrata imali su šansu prelomiti utakmicu no Netsi bi se uvijek vratili. Tako su nakon prvih 12 minuta imali 17 poena prednosti što su prokockali do poluvremena, a krajem treće četvrtine ponovno su pobjegli na dvoznamenkastu prednost. Bogdanovićeva momčad tricama se vratila u susret i četiri minute prije kraja stigla na samo minus jedan no do preokreta nisu došli.

Bivši Cibos Alan Anderson bio je najefikasniji kod gostiju s 23 poena, a 18 su ubacili Jarrett Jack i Joe Johnson. Bojan Bogdanović igrao je 29 minuta i zabio je 7 poena. DeMarre Carroll s 24 te Al Harford i Jeff Teague s 20 bili su najefikasniji kod pobjednika.

Sljedeći susret igra se u noći sa petka na subotu u New Yorku, a eventualna sedma utakmica u noći s nedjelje na ponedjeljak.