Atlanta teško do pobjede protiv Brooklyna, Bogdanović neprecizan

Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 99:92 (32:22, 23:25, 19:17, 25:30)

Bojan Bogdanović/Getty Images

Atlanta Hawksi došli su do prve pobjede u ovogodišnjem doigravanju. Prva momčad Istoka slavila je teže od očekivanog protiv Brooklyn Netsa 99:92.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine je vodi 32:20. Netsi su gubili lopte i dopuštali lagane poene. Kako se poluvrijeme bližilo kraju igra gostiju je bila sve bolja i bolja. Isto su nastavili i u trećoj dionici gdje nakon polaganja Bojana Bogdanovića dolaze na samo 57:54. Ipak, Atlanta je nakon toga ubacila u ‘višu brzinu’ i ponovno se odvojila. Pred sam kraj susreta ponovno su se približili, ali do preokreta nije došlo.

Najefikasniji kod Hawksa je bio Kyle Korver s 21 poenom. Bogdanović na kraju utakmice je ubacio pet poena (šut 2/8) uz četiri skoka i dvije asistencije. Brook Lopez ubacio je 17 (14 skokova), kao i Joe Johnson.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u 22. travnja, a serija se igra na četiri pobjede.