Atletico pobijedio Levante, Mandžukić sudjelovao kod drugog pogotka

Atletico Madrid svladao je Levante rezultatom 3:1 u 17. kolu španjolskog prvenstva.

Povratak na travnjake nakon blagdanske stanke bilo je uspješno za igrače Atletico Madrida. Na svom Vicente Calderonu svladali su Levante 3:1 uz dva pogotka Griezmanna i jedan Godina. Strijelac za Levante, inače 15. momčadi Primere, bio je Nabil El Zhar.

Prvi i drugi pogodak Atletica zabio je francuski reprezentativac Antoine Griezmann u 18. i 47. minuti. Kod drugog pogotka Mario Mandžukić je odradio svoj dio posla. Na ubačaj Juanfrana glavom je uzdrmao vratnicu, dok je na odbijenu loptu natrčao Griezmann i pogodio za svoj drugi pogodak. El Zhar je smanjio vodstvo u 62., a 20 minuta nakon toga Godin je potvrdio pobjedu domaće momčadi.

Atletico se nalazi na trećem mjestu sa 38 bodova koliko ima i druga Barcelona sa utakmicom manje. Real Madrid je prvi sa 39 bodova i dvije utakmice manje od Atletica. Vodeći dvojac svoje utakmice igra u nedjelju. Real gostuje kod Valencije, dok Barcelona ide na noge Real Sociedadu.