Atletika: Preponašica Andrea Ivančević ispunila normu za svjetsko dvoransko prvenstvo

Ivančević je u kvalifikacijama dvoranskog mitinga u Budimpešti na 60 m prepone istrčala vlastiti rekord (8,16) te potom slavila u finalu iste discipline rezultatom 8,19

Ilustracija/Getty Images

Na dvoranskom mitingu u Budimpešti Andrea Ivančević popravila je svoj dvoranski rekord na 60 metara  prepone za jednu stotinku sekunde istrčavši u kvalifikacijama 8,16.

To je ujedno i rezultatska norma za predstojeće Svjetsko dvoransko prvenstvo. Andrea je pobijedila i u finalnoj utrci sa rezultatom 8,19. Uz nju je nastupila i Ivana Lončarek koja je u finalu bila druga sa 8,37 te Dora Paska koja je bila šesta sa 9,06.

U muškom skoku u dalj drugo mjesto je osvojio Marko Prugovečki skokom od 7,22 metara, dok je Henis Džaferhodžić bio šesti sa rezultatom 6,93 metara.