ATP: Antonio Veić poražen u finalu Challengera u Trnavi, Marin Draganja bez naslova u Metzu

Lošinjanin je u finalu izgubio od petog nositelja Andreasa Haider-Maurera rezultatom 2:6, 6:3, 7:6 (4)

Antonio Veić/Getty Images

Antonio Veić nije uspio osvojiti drugi ATP Challenger naslov u karijeri. Lošinjanin je u finalu turnira u Trnavi (zemljana podloga) izgubio od petog nositelja Andreasa Haider-Maurera rezultatom 2:6, 6:3, 7:6 (4). Austrijanac, inače113. igrač svijeta, slavio je nakon dva sata i devet minuta igre.

Veić je odlično otvorio finalni meč i nakon prvog seta bio je na najboljem putu prema svom drugom trijumfu u karijeri na ATP Challengerima. No, u nastavku dvoboja Austrijanac je preokretom došao do pobjede, iako je u odlučujućem setu ispustio break prednosti.

Odluka o pobjedniku turnira (nagradni fond 42.500 eura) pala je u tie-breaku trećeg seta u kojem je Austrijanac bio agresivniji i tako stigao do osmog naslova na Challengerima. Za Veića je ovo četvrti poraz u petom finalu.

Draganja bez naslova u Metzu

Bez naslova je ostao i Marin Draganja koji je zajedno sa Fincem Kontinenom poražen u finalu ATP turnira u Metzu u konkurenciji parova. Draganja i Kontinen su  poraženi od treće postavljenih Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskog. Poljaci su slavili sa 6:7 (3), 6:3, 10:8.