ATP Basel: Čilić slavio u hrvatskom dvoboju!

Marin Čilić, drugi nositelj turnira, slavio je u hrvatskom dvoboju protiv Borne Ćorića u osmini finala ATP turnira u Baselu.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić slavio je u meču osmine finala jakog ATP turnira u švicarskom Baselu protiv Borne Ćorića, drugog hrvatskog reketa, s 2:1 u setovima (6:3, 3:6 i 6:3).

Marin Čilić, koji je postavljen za drugog nositelja turnira, slavio je u hrvatskom dvoboju protiv Borne Ćorića s 2:1 u setovima u meču osmine finala ATP turnira u Baselu.

Marin je osvojio prvi set sa 6:3 nakon što je u četvrtom gemu, na servisu Borne, napravio ‘break’ za vodstvo 3:1 te je do kraja seta sačuvao svoj početni udarac.

U drugom setu mladi Ćorić je uzvratio istom mjerom. U šestom gemu je oduzeo početni udarac Marinu za vodstvo 4:2. Do kraja seta je osvojio gemove na svojim servisima te je set zaključio sa 6:3.

U trećem setu Marin je prvi došao do ‘break’ prilike u drugom gemu, ali Borna se uspio obraniti i potom osvojiti gem na svom servisu za 1:1. U osmom gemu najbolji hrvatski tenisač radi ključni ‘break’. Iskoristio je prvu, a ukupno drugu, ‘break’ loptu za vodstvo 5:3. Sljedeći gem Marin lako osvaja za konačnih 6:3 u trećem setu i plasman u četvrtfinale.

U četvrtini finala Marina čeka Mađar Marton Fucsovics koji se do trećeg kola probio nakon predaje Argentinca Leonarda Mayera u prvom setu, pri vodstvu Mađara 3:0.