ATP Basel: Čilić u polufinalu!

Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Baselu nakon pobjede nad Mađarom Martonom Fucsovicsem.

Najbolji hrvatski tenisač i drugi nositelj turnira Marin Čilić plasirao se u polufinale jakog ATP turnira u švicarskom Baselu nakon što je pobijedio Mađara Martona Fucsovicsa sa 7:6(3), 5:7 i 7:6(4)

Marin Čilić i Marton Fucsovics se nikada dosad nisu susreli na terenu. Naš tenisač opravdao je ulogu favorita i drugog nositelja turnira plasmanom u polufinale ATP turnira u Baselu.

Prvi set se odlučivao u ‘tie-breaku’ nakon što nijedan tenisač nije došao u priliku za oduzimanje početnog udarca. U trinaestoj igri Marin je dvaput oduzimao Mađaru poen na njegovom servisu pritom ne izgubiviši nijedan poen na svom servisu za osvajanje prvog seta rezultatom 7:3.

U prvom gemu drugog seta prvi hrvatski reket dolazi do prvog ‘breaka’ u meču. Međutim, već u sljedećem gemu Fucsovics uzvraća ‘re-breakom’ za izjednačenje na 1:1. Ponovno Marin oduzima početni udarac Mađaru, ovoga puta u trećem gemu, za vodstvo 2:1. U šestom gemu, na servisu našeg tenisača, Fucsovics radi ‘break’ i izjednačava na 3:3. Pri rezultatu 6:5 za Mađara, Marin gubi svoj početni udarac te Fucsovics osvaja drugi set sa 7:5.

Treće set ponudio je pravu dramu. U trećem gemu trećeg seta Marin oduzima početni udarac Mađaru za vodstvo te osvaja sljedeći gem na svom servisu za vodstvo 3:1. U petom gemu naš tenisač radi novi ‘break’ i povećava vodstvo u trećem setu na 4:1. Međutim, Mađar u sljedećem gemu vraća jedan ‘break’ zaostatka za 4:2. U sljedećem gemu Marin je imao 0:30 na servisu protivnika, ali Mađar se uspio obraniti i smanjiti na 4:3. U osmom gemu Fucsovics je došao do ‘break’ prilike za povratak u meč, ali Marin se obranio te poveo 5:3. Sljedeći gem osvaja Mađar na svom servisu za smanjenje na 5:4 da bi već u sljedećem, na servis-gemu Marina za pobjedu, oduzeo početni udarac našem igraču i izjednačio na 5:5. Mađar potom osvaja treći gem zaredom i vodi sa 6:5. Marin uspijeva osvojiti gem na svom servisu za novi ‘tie-break’.

U trinaestoj igri prvi je servirao Mađar, ali poen je osvojio naš tenisač. Potom oba svoja servisa Marin opravdava poenima za vodstvo 3:0. Naš tenisač osvaja sljedeća dva poena na servisu Mađara za veliku prednost 5:0. Mađar otima prvi poen Marinu, ali ne i drugi te je rezultat 6:1 za našeg tenisača. Mađar osvaja oba poena na svom servisu i smanjuje na 6:3. Marin gubi prvi poen na svom servisu, ali osvaja drugi za osvajanje trećeg seta sa 7:4 i ukupnu pobjedu.

Našeg tenisača na putu do finala čeka Argentinac Juan-Martin Del Potro, četvrti nositelj, koji je u svom meču četvrtfinala svladao Španjolca Roberta Bautistu-Aguta, šestog nositelja, s 2:1 u setovima (6:2, 2:6 i 6;4).