ATP Basel: Čilić zaustavljen u polufinalu

U polufinalu švicarskog Basela susreli su se najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić i Argentinac Juan Martin del Potro, slavio je Argentinac rezultatom 4:6 i 4:6.

U polufinalu švicarskog Basela po dvanaesti put susreli su se najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić i Argentinac Juan Martin del Potro. Del Potro je rezultatom 4:6 i 4:6 stigao do jubilarne desete pobjede u međusobnim susretima.

Već u prvoj gem igri Argentinac je krenuo po break, ipak drugi nositelj turnira Čilić uspio je zadržati servis igru i poveo s 1:0. Do prvog breaka stigao je del Potro kod 1:2, Čilić već u sljedećoj igri uzvraća break i izjednačuje na 2:2. Do rezultata 4:4 oba su tenisača držala servis u svojim rukama. Koban po Čilića bio je deveti gem, kojeg je dobio Argentinac, iskoristio je treću break priliku. U posljednjem gemu prvog seta Marin Čilić je stigao do prednosti od 0:30, ipak s četiri uzastopna poena set je dobio del Potro, rezultatom 4:6. U prvom setu Čilić je loše servirao, pogodio je tek 31% prvog servisa.

U drugi set ponovo je odlično krenuo Argentinac, Marin Čilić izgubio je već prvu servis igru, bez osvojenog poena. Del Potro je bio sjajan na svom servisu, dok je Čilić osvajao gemove s puno poteškoća. Hrvatski tenisač uzvratio je break u šestom gemu i poravnao rezultat na 3:3. Čilić nije uspio nadmetnuti svoju igru te je već u sljedećem gemu del Potro iskoristio break priliku i poveo s 3:4. U gemu za 5:3 bio je uvjerljiv del Potro, kao i Marin Čilić u devetom te je nakon odmora za pobjedu servirao Argentinac. U posljednjem gemu na susretu Čilić je vodio s 30:40, međutim del Potro se vraća asom i asom završava drugi set u svoju korist. Nakon sat i 38 minuta igre del Potro je slavio s 4:6 i 4:6.
Del Potro u sutrašnjem finalu dočekuje boljeg iz dvoboja Federer – Goffin.