ATP Brisbane: Marin Čilić pobijedio Bugarina Dimitrova i izborio četvrtfinale

Marin Čilić u Novu godinu ušao je pobjedom nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim kojega je svladao 7:5, 7:5

Marin Čilić/Getty Images

Marin Čilić u Novu godinu ušao je pobjedom nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim kojega je svladao 7:5, 7:5 u prvom nastupu na ATP turniru u Brisbaneu. Hrvatski tenisač igrat će u četvrtfinalu protiv Japanca Keija Nishikorija.

Čilić je tako pod paskom Gorana Ivaniševića uspješno krenuo u nove izazove. Bugraski tenisač pružio je dobar otpor, hrvatski tenisač morao je spašavati ukupno tri break lopte kod rezultata 3:3 i 4:4. Čilić je pak propustio tri set lopte kod vodstva 5:4 i 40:0, ali je novu priliku iskoristio u 12 gemu.

Dimitrov je priprijetio na otvaranju drugog seta, kod 2:2 imao je priliku za break, ali nije uspio. Čilić je svoju novu priliku iskoristio krajem seta i stigao do pobjede.