ATP Brisbane: Marin Čilić zaustavljen u četvrtfinalu

Četvrtfinale: Čilić - Nishikori 4:6, 7:5, 2:6

Marin Čilić/Getty Images

Marin Čilić nije ušao u polufinale ATP-a u Brisbaneu, u četvrtfinalu ga je zaustavio Japanac Kei Nishikori sa 4:6, 7:5, 2:6 nakon dva sata i 40 minuta igre. Bio je ovo šesti međusobni ogled i četvrta pobjeda japanskog tenisača. Čilić je realizirao samo jednu break loptu i to u završnici drugog seta, japanski tenisač spasio je čak 14 od 15 lopti.

Prvi set Čilić je, kasnije će se pokazati, izgubio na otvaranju kada je Nishikori stigao do “breaka”. Hrvatski tenisač imao je nekoliko prilika da se vrati, ali nije uspio.

Nakon osvajanja drugog seta, Čilić nije uspio izdržati u trećoj dionici. Servis ga nije služio i Nishikori je to znao kazniti u trećem setu.