ATP Budimpešta: Škugor i Inglot nakon velikog preokreta do finala

Veliki uspjeh za Škugora.

Dominic Inglot u paru s našim Frankom Škugorom uspio se plasirati u finale ATP turnira u Budimpešti. Njih dvojica su nakon 103 minute igre pobijedili Poljaka Marcina Matkowskog i Amerikanca Nicholasa Monroea sa 7:5, 3:6 i 11:9.

U prvom setu poljsko-američka kombinacija s dva oduzeta servisa povela je 5:2 i činilo se kako će brzo privesti set kraju. Međutim, uz dva re-breaka naša kombinacija vraća se u egal, na 5:5. Ipak, tada još jednim oduzetim servisom protivnici rade prevagu i dolaze do prednosti.

U drugom setu jedan break pri rezultatu 1:0 bio je dovoljan da Škugor i Inglot izjednače na 1-1 u setovima pa se ušlo u odlučujući set. U njemu su Matkowski i Monroe poveli s ogromnih 6:1, no sa šest oduzetih servisa Škugor i Inglot dolaze do preokreta i konačne pobjede.