ATP: Čilić poražen u prvom kolu Finalsa u Londonu

U sljedećem kolu naš tenisač igra protiv Amerikanca Jacka Socka, kojeg je u prvom kolu porazio Roger Federer.

Marin Čilić

Hrvatski tenisač Marin Čilić izgubio je meč prvog kola na ATP Finalsu u Londonu gdje igra najbolja teniska osmorska svijeta. Bolji je sa 6:4, 3:6 i 6:4 bio Nijemac Alexander Zverev.

Naš tenisač loše je krenuo u meč kada mu je već u prvom gemu mladi Zverev oduzeo početni udarac. Do kraja seta Zverev je sačuvao svoj početni udarac i osvojio prvi set sa 6:4.

Marin je počeo bolje igrati te mu je u drugom gemu, na servisu Nijemca, pošlo za rukom da napravi ‘break’ za vodstvo od 2:0. Sačuvao je svoj početni udarac te osvojio drugi set sa 6:3.

U trećem setu prvi do ‘breaka’ dolazi Čilić u trećem gemu za vodstvo 2:1. U šestom gemu Zverev oduzima početni udarac našem tenisaču za izjednačenje rezultata na 3:3. U desetom gemu, pri rezultatu 5:4 za Zvereva, mladi njemački tenisač novim ‘breakom’ riješava treći set u svoju korist, a time i ukupnu pobjedu.

U sljedećem kolu naš tenisač igra protiv Amerikanca Jacka Socka, kojeg je u prvom kolu porazio Roger Federer sa 6:4 i 7:6(4).