ATP Doha: Pobjeda Mektića, poraz Pavića

Ivan Dodig sezonu će započeti sa Simoneom Bolellijem.

Polovičan uspjeh ostvarili su naši tenisači prvog dana na ATP turniru koji se igra u Dohi, glavnom gradu Katra. Najbolji hrvatski igrač parova Mate Pavić porazom je krenuo u novu godinu, dok je Nikola Mektić upisao pobjedu.

Prvi par 2018. godine, Mate Pavić i Oliver Marach poraženi su od Damira Džumhura i Dušana Lajovića s 4:6, 6:1, 7:10. Već u prvom gemu prvi nositelji su ostali bez početnog udarca, potom su imali pet prilika za obrat da se vrate u set, ali nijednu nisu iskoristili. U drugom setu su pokazali svoje pravo lice, ali u produženom tie breaku bosanskohercegovačka/srpska kombinacija se bolje snašla.

Nikola Mektić je u paru sa Alexanderom Peyom bio bolji od Rumunja Mariusa Copila i Horie Tecaua sa 6:4 7:6. U prvom setu su iskoristili Mektić i Peya drugu break loptu, u drugom su obje kombinacije imale svoje prilike, ali nije bilo obrata pa je odlučio tie break.

Sutra na teren izlaze Franko Škugor i Dominic Inglot, a protivnici će im biti Nizozemci Robin Haase i Matwe Middelkoop.

Također će sutra u Puneu nastupiti i Ivan Dodig. Dodig će sa Talijanom Simoneom Bolellijem igrati protiv Marcela Arevala i Jamesa Cerretanija.