ATP Dubai: Borna Ćorić izbacio Gasqueta i izborio osminu finala!

Velika pobjeda našeg tenisača.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić uspješno je preskočio prvu prepreku jakog ATP turnira u Dubaiju. On je u susretu šesnaestine finala ovog turnira u Ujedinjenim Arapskim Emiratima nakon 77 minuta igre sa 6:4 i 6:3 pobijedio Francuza Richarda Gasqueta.

Oba seta gotovo su se odlučila na identičan način. U prvom setu pri rezultatu 1:0 Borna je odmah oduzeo servis protivniku i ubrzo poveo 3:1. Uspio je Francuz, inače 37. tenisač svijeta, napraviti break Borni i smanjiti na 5:4, no naš tenisač je re-breakom iskoristio svoju treću set loptu i poveo u setovima.

Drugi set bio je preslika prvog. Ponovno je naš tenisač, 50. na ATP ljestvici, nakon oduzetog servisa poveo 3:0, ponovno se Francuz vratio, ovaj put pri rezultatu 4:3, no još jednim re-breakom Borna je poveo 5:3 te iskoristio prvu meč loptu za pobjedu.