ATP Dubai: Ćorić treći meč u nizu prošao nakon tie breaka u trećem setu

Sva tri meča Borna je dobio u tie breaku trećeg seta.

Nakon što je u prva dva kola srušio Čehe Jirija Veselog i Tomaša Berdycha u tie breaku trećeg seta, Borna Ćorić je istim receptom izbacio s turnira i Gruzijca Nikoloza Basilashvilija. Ćorić je slavio rezultatom 4:6 6:2 7:6.

Gruzijac je već kod 1:1 iskorisito treću break priliku, a nakon toga je suvereno držao servis i došao do seta prednosti. Borna je znatno podigao razinu svoje igre u drugom setu, sa dva vezana breaka je došao do ogromnih 5:0, ali potom se malo opustio i Basilashvili je došao do 5:2, nakon čega je Ćorić trećim breakom zaključio set.

U odlučujućem trećem setu, Borna je došao do breaka prednosti i imao je vodstvo 4:1, ali se Gruzijac vraća na 4:4, a nakon toga propušta break priliku koja bi mu donijela polufinale. Set je otišao u 13. igru gdje je Ćorić bio suveren i sa 7:1 odjurio u poluzavršnicu.

Tamo će ga čekati najbolji igrač u povijesti tenisa, Švicarac Roger Federer koji je izbacio Mađara Martona Fucsovicsa sa 7:6 6:4. U drugom polufinalu sastaju se Gael Monfils i Stefanos Tsitsipas.