ATP Dubai: Kraj za Ćorića

Borna Ćorić nije se uspio plasirati u polufinale ATP turnira u Dubaiju.

Unatoč dobrom nastupu Borna Ćorić je u četvrtfinalu ATP turnira u Dubaiju poražen od trećeg nositelja i 23. igrača ATP ljestvice Roberta Bautiste Aguta 7:6, 6:4. Naš predstavnik ne treba biti previše razočaran svojom igrom jer je Španjolac danas jednostavno bio prečvrst. Ćorić je samo jednom svladao današnjeg protivnika u nastupima na ATP turnirima, a bilo je to prije dvije godine u Chennaiju (3:6, 6:4, 7:6).

Današnji je meč bio prilično ravnopravan. Propustio je Ćorić i veliku priliku za uzimanje prvog seta, što je presudilo pobjednika jer je Španjolac preuzeo kontrolu igre. Borna je u prvom setu vrlo brzo uzeo break i stigao do vodstva 3:1, što je čuvao do problema u osmoj igri, da bi tada španjolski predstavnik s ekspresnih 0:40 vratio neizvjesnost u dvoboj.

Pobjednik je odlučen u tie-breaku u kojem je Bautista Agut osvojio sve poene nakon svog servisa, dok je Ćorić izgubio dva na svome i bilo je to 7:4 za Španjolca.

Početkom drugog seta Ćorić je uspio spasiti break, ali nije iskoristio priliku za vlastiti break kod vodstva i 3:2 i 40:30. Upravo je to odlučilo konačnog pobjednika jer je Bautista Agut ekspresno izborio 0:40 i ubrzo je servirao za plasman u polufinale, gdje nije imao gotovo nikakvih problema i sa 6:4 stigao je do pobjede.