ATP Dubai: Marach i Pavić bolji od Dodiga i Džumhura

Marach i Pavić su se osvetili Džumhuru za poraz na startu sezone u Dohi kada je bh reprezentativac slavio u paru s Lajovićem.

Najbolji prošlogodišnji teniski par, Austrijanac Oliver Marach i Mate Pavić upisali su u Dubaiju tek četvrtu pobjedu ove sezone.

Austrijanac i Pavić su kao prvi nositelji u prvom kolu Dubaija bili bolji od našeg Ivana Dodiga i bosansko-hercegovačkog tenisača Damira Džumhura sa 6:3 7:5.

Iskoristila je austrijsko-hrvatska kombinacija prvu priliku za obrat na samom startu meča, a potom je kod vodstva 5:3 došla do još jednog breaka i potvrde seta. I drugi set je krenuo sjajno za Maracha i Pavića, breaknuli su za vodstvo 2:0, ali se Dodig i Džumhur ekspresno vraćaju, a potom i prelaze u vodstvo. Kod vodstva 5:4 imali su Dodig i Džumhur velikih 40:15 i servis, ali propustili su tri vezane set lopte. Na svom sljedećem servisu uoči tie breaka dozvolili su break/meč loptu koju su Marach i Pavić iskoristili i sa četiri vezana gema došli do pobjede.

Marach i Pavić u drugom kolu će igrati protiv Japanca Bena McLachlana i Nijemca Jan-Lennard Struffa koji su sa 6:2 6:2 bili bolji od Britanca Dominica Inglota i našeg Franka Škugora.