ATP Guadalajara: Pavić pobijedio Leshema za osminu finala

Pavić je izbacio Izraelca.

Ante Pavić/Foto: Gettyimages

Ante Pavić uspio se plasirati u osminu finala ATP turnira u meksičkoj Guadalajari. Nakon velike borbe za dva sata i 29 minuta igre pobijedio je od Izraelca i 299. tenisača svijeta Edana Leshema 7:5, 5:7 i 6:3.

U prvom setu Pavić je bio bolji, oduzetim servisom poveo je 4:2, no Izraelac je uspio izjednačiti na 5:5. Ipak, u ključnom trenutku pri rezultatu 6:5 naš tenisač, 288. igrač svijeta, došao je do novog breaka i poveo 1-0 u setovima.

Puno napetiji bio je drugi set, u kojemu su oba tenisača po dva puta oduzela servis svom protivniku. Ipak, ovaj put je pri rezultatu 6:5 Leshem bio taj koji je napravio odlučujući break i izjednačio na 1-1. Jedan break pri rezultatu 4:3 bio je dovoljan da Pavić osvoji treći set i prođe u osminu finala.