ATP Halle: Dodig i Ram izgubili od prvih nositelja i ostali bez finala!

Odlična predstava naše kombinacije nije bila dovoljna za pobjedu.

Ivan Dodig/Getty Images

Četvrti nositelji ATP turnira u njemačkom Halleu, Ivan Dodig i Rajeev Ram, nisu se plasirali u finale nakon što su u polufinalu poraženi od prvih nositelja, Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela rezultatom 6:7, 6:3 i 12:10 za 109 minuta igre.

U prvom setu Dodig i Ram imali su čak dvije set lopte, no prvi nositelji su se spasili i izborili trinaestu igru. U njoj su ipak poraženi rezultatom 7-5, no u drugom setu napravili su break pri rezultatu 1:0 i ubrzo poveli 3:0, a zatim iskoristili šestu set loptu i izjednačili.

Odlučujući set prolazio je mirno, bez ijedne break prilike, a onda je Dodig iskoristio jedinu priliku i oduzeo servis pri rezultatu 5:4. Ipak, Kubot i Melo napravili su mini break za rezultat 9:8 te izjednačili na 9:9, a zatim i preokrenuli te s konačnih 12:10 izborili finale.